به وب سایت رسمی بیمارستان بنت الهدی خوش آمدید

آدرس : مشهد - خیابان بهار - جنب پمپ بنزین
  تماس : 5 - 38590051 - 51(0) 98+

تاریخچه بیمارستان

تاریخچه بیمارستان

بیمارستان و زایشگاه خصوصی بنت الهدی مشهد، اولین بیمارستان خصوصی در شهر مقدس مشهد می باشد که در سال 1337 توسط مرحوم دکتر معتمدی جهت ارائه خدمات نوین پرشکی به بیماران و به خصوص انجام زایمان و مراقبت های بعد از آن تأسیس گردید و طی مدت کوتاهی به عنوان زایشگاه خوش نام و معتبر در شهر شناخته شد و اسقبال بیماران به این مکان روز به روز افزایش یافت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357، این بیمارستان تحت نظارت و مدیریت بنیاد جانبازان انقلاب قرار گرفت و در دوران جنگ عمدتاً در خدمت جبهه و درمان جانبازان عزیز قرار داشت ولی متأسفانه طی آن سال ها با توجه به وضعیت عمومی کشور،‌سطح خدمت رسانی بیمارستان بسیار کاهش پیدا کرد و حتی در حوالی سال های 1378 و 1379 به کمتر از سطح استاندارد وزارت بهداری وقت رسید،‌لذا در سال 1379 بیمارستان به بخش خصوصی واگذار گردید و با حضور فعالانه جناب آقای دکتر محمدرضا امیر حسنخانی، جراح و متخصص چشم به عنوان رئیس هیأت مدیره جدید بیمارستان، روند احیاء و تجدید حیات آن آغاز شد و طی یک دهه آن مرکز درمانی با سطح خدمات پایین تر از استاندارد،‌ به یکی از بهترین مراکز درمانی خصوصی استان و حتی کشور تبدیل گردید و امروزه همچون نگین درخشانی در آسمان بهداشت و درمان کشور می درخشد.
طی این سال ها علاوه بر گسترش فضای فیزیکی و احداث بخش های جدید،‌تجهیزات مدرن مطابق با استانداردهای روز جهان خریداری و مورد استفاده قرار گرفتند و با ایجاد زمینه جهت جذب اساتید دانشگاهی و پزشکان مجرب،‌متخصص و متعهد و تربیت نیروی انسانی فرهیخته و کارآمد، امکان پذیرش و درمان بیماران در رشته های متعدد تخصصی و فوق تخصصی نظیر زنان و زایمان،‌ جراحی عمومی، چشم، پیوند قرنیه،‌ اورولوژی،‌ ارتوپدی، ‌ENT،‌ جراحی مغز و اعصاب،‌ لیزر پوست،‌ داخلی، ‌اطفال،‌ مراقبت های ویژه (بزرگسالان و نوزادان)،‌ پیوند کلیه،‌ دیالیز، آزمایشگاه، ‌رادیولوژی،‌ داروخانه و فیزیوتراپی و … را فراهم نموده است. بر اساس برنامه رسالت و چشم انداز بیمارستان خود را مکلف نموده ایم تا در یک چشم انداز 5 ساله با بهره گیری از حداکثر توان خود به جایگاهی برتر و شایسته در زمینه بهداشت و درمان کشور برسیم. با عنایت خداوند متعال پروژه توسعه و بهسازی بلوک عمل بیمارستان با امکانات و طراحی جدید با تجهیز به دستگاه های پیشرفته انجام شده و مشغول ارائه خدمت به پزشکان محترم و بیماران گرامی می باشد،‌افزایش کیفیت خدمات رسانی به بیماران و نظارت بر حسن انجام امور و تکریم مراجعین و بیماران گرامی باعث افزایش روز افزون سطح رضایتمندی مراجعین و بیماران بستری در بیمارستان بنت الهدی شده که این امر به نوبه خود ترغیب و اشتیاق بیشتر پزشکان و جراحان محترم برای همکاری با این بیمارستان را ایجاد کرده است.

نگاه مدیریت زایشگاه و بیمارستان بنت الهدی به آینده

آینده یافتی نیست، بلکه ساختنی است بنابراین آینده جایی نیست که به آنجا می رویم بلکه جایی است که آن را بوجود می آوریم. بدیهی است آینده همواره در حال تغییر است، آینده امری است که مدیریت بیمارستان می تواند، آن را با اقدامات هدفمند خود طراحی کرده و شکل دهد. برای کسب بهترین نتایج و مدیریت، بایستی نسبت به پیامدهای اقدامات خود،‌دیگران و واکنش های آنان و همچنین نسبت به نیروهایی که خارج از کنترل آنهاست،‌آگاهی و شناخت کافی داشته باشد. این پیامدها تنها در آینده،‌خود را نشان می دهند. بدین ترتیب مدیریت بیمارستان نه تنها باید بکوشد امور در حال وقوع را رصد نماید،‌بلکه باید بکوشد اموری را که شاید اتفاق بیفتد یا بالقوه امکان وقوع دارد و یا تحت شرایط خاصی در آینده اتفاق خواهد افتاد، نیز بشناسند. و در وقوع،‌عدم وقوع و یا کیفیت وقوع آن تأثیر گذار باشد. با این روش امکان کشف فرصت های بالقوه در آینده برای بیمارستان میسر خواهد بود.