به وب سایت رسمی بیمارستان بنت الهدی خوش آمدید

آدرس : مشهد - خیابان بهار - جنب پمپ بنزین
  تماس : 5 - 38590051 - 51(0) 98+

All Posts in Category: اخبار

برگزاری سمینار دو روزه تغذیه با شیر مادر توسط بیمارستان بنت الهدی

با هدف ارتقاء و ترویج تغذیه با شیر مادر، بیمارستان بنت الهدی با همکاری اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد و آموزش مداوم سمینار علمی دو روزه تغذیه با شیر مادر را در تاریخ 13 و 14 مهرماه در هتل پارس برگزار کرد.

این سمینار که مورد استقبال بیش از 180 نفر از شرکت کنندگاه در گروه پرستاری و مامایی گردید، تازه ترین یافته های علمی پیرامون تغذیه با شیرمادر توسط  14 نفر از اساتید هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

بیشتر

اقدامات انجام شده در بیمارستان بنت الهدی به مناسب روز جهانی سالمند

به مناسبت روز جهانی سالمند و در راستای برنامه های ارتقاء سلامت، در بیمارستان بنت الهدی فعالیتهایی به شرح زیر توسط مسئولین این مرکز و جهت بزرگداشت سالمندان عزیز صورت گرفت:

  • مراجعه به خانه سالمندان, عیات از آنها و اهدا هدایا و شاخه گل به عزیزان سالمند بستری درآن مرکز
  • ارائه پمفلت های آموزشی به مراجعین و همراهیان سالمند بیمارستان و اهداء شاخه گل
  • ارائه پمفلت های آموزشی به همشهریان سالمند و اهداء شاخه گل
  • عیادت مدیران بیمارستان از سالمندان بستری در بخش و ارائه شاخه گل و هدایای مخصوص
  • قرارگیری مطالب آموزشی در قالب استند و پمفلت در معرض دید مراجعین
  • دیدار مدیران محترم با پیشکسوتان بیمارستان و اهداء هدایا به ایشان

بیشتر

برنامه های اجرا شده به مناسبت روز جهانی قلب در بیمارستان بنت الهدی

به مناسبت روز جهانی قلب (7 مهرماه 98) در راستای اجرای برنامه های ملی ارتقاء سلامت به همت واحد ارتقاء سلامت بیمارستان بنت الهدی انجام و اجرا  گردید این برنامه ها شامل فعالیتهای ذیل می باشد:

  • نصب استند آموزشی در لابی بیمارستان
  • بارگذاری فیلم آموزش علائم قلبی در شبکه آموزشی لابی و درمانگاه جهت نمایش فیلم به همراهیان و مراجعین
  • آموزش علائم سکته حاد قلبی و اصول اولیه احیاء قلبی ریوی به مراجعین درمانگاه و پرسنل پروژه توسعه بیمارستان
  • کنترل فشار خون پرسنل پروژه توسعه بیمارستان و ارائه پمفلت آموزشی به آنها

بیشتر

فعالیتهای انجام شده توسط واحد ارتقاء سلامت بیمارستان بنت الهدی به مناسب روز آلزایمر

با توجه به اهمیت افزایش سطح سواد سلامت جامعه در ارتقاء کیفیت زندگی و در راستای برنامه های ملی سلامت به مناسبت روز جهانی آلزایمر فعالیتهای زیر توسط واحد ارتقاء سلامت بیمارستان بنت الهدی صورت گرفت

در این راستا ایستگاه سلامت در رستوران دهکده شاندیز استقرار یافت. در این ایستگاه برای مراجعین و افراد حاضر در محل پمفلت های آموزشی در این زمینه به آنها ارائه گردید. و در مورد راهکارهای تقویت حافظه مطالبی در اختیار مراجعین قرار گرفت. همچنین در بخش دیالیز نیز استند آموزشی آلزایمر نصب گردید و به همراهیان و مراجعین پمفلت های آموزشی راهکارهای تقویت حافظه و جلوگیری از آلزایمر ارائه و آموزش داده شد.

بیشتر

مراسم گرامیداشت روز پزشک در مجتمع توریستی دهکده شاندیز

به مناسبت گرامیداشت روز پزشک در سالروز ولادت حکیم فرزانه ایرانی ابوعلی سینا، مراسمی در تاریخ 98/06/08 با حضور تعداد کثیری از پزشکان و خانواده های محترمشان در مجتمع توریستی دهکده شاندیز برگزار گردید این مراسم در فضایی صمیمی و شاد، از مقام پزشک تقدیر و تجلیل به عمل آمد. آقای دکتر امیرحسنخانی ریاست محترم هیئت مدیره و جناب آقای مهندس امیرحسنخانی مدیرعامل بیمارستان در سخنانی ضمن تبریک روز پزشک و تشکر و تقدیر از همکاری آنان با خانواده بنت الهدی، به ارایه توضیحات در رابطه با خدمات قابل ارایه در بیمارستان و طرحهای توسعه پرداختند.

بیشتر

حضور گروهی از خدام حضرت علی ابن موسی الرضا در بیمارستان بنت الهدی

به مناسبت میلاد فرخنده امام رئوف حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) در روز یک شنبه 98/04/22 گروهی از خادمین بارگاه ملکوتی امام هشتم، با همراهی مسئولین و کارکنان بیمارستان، در بخش های مختلف بیمارستان حاضر شدند و با اهداء گل و توزیع بسته های تبرک در بین بیماران از آنان عیادت نمودند.

در ادامه این مراسم باشکوه یکی از خادمین رضوی به مدیحه سرایی پرداخته و دلهای بیماران را به پنجره‏‌های ضریح حضرت گره زدند. این اقدام روحانی خادمین عطر دل انگیز معنویت رایحه خوش حرم مطهر را در بخش های بیمارستان جاری نمود.

بیشتر

اجرای طرح ملی غربالگری فشار خون ایرانیان بالای 30 سال در بیمارستان بنت الهدی

اجرای طرح ملی غربالگری فشار خون ایرانیان بالای 30 سال در بیمارستان بنت الهدی

همزمان با اجرای طرح ملی غربالگری فشار خون ایرانیان بالای 30 سال که با همکاری معاونت محترم پرستاری و دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار گردید، بیمارستان بنت الهدی هم با ایجاد پایگاهی از مورخ 27 اردیبهشت ماه لغایت 15 تیرماه در این طرح شرکت نمود.

این پایگاه همه روزه صبح و عصر با همکاری واحد ارتقاء سلامت بیمارستان در درب اصلی بیمارستان فعال می باشد که توسط پرسش گران منتخب در این طرح پس از گذراندن دوره آموزشی مربوطه و اخذ گواهینامه، در این پایگاه شروع به فعالیت نمودند. در طول این دوره مدیرعامل محترم بیمارستان جناب آقای مهندس امیرحسنخانی و همچنین کارشناسان محترم معاونت درمان و مرکز بهداشت استان به طور مستمر از این پایگاه بازدید نمودند.

بیشتر

برنامه آموزشی بهداشت دست در مدرسه المهدی توسط واحد سلامت بیمارستان و زایشگاه بنت الهدی

به مناسبت روز جهانی بهداشت دست، در راستای افزایش آگاهی بهداشت عمومی توسط مراکز درمانی، تیمی از واحد سلامت بیمارستان بنت الهدی در تاریخ 98/02/18 به (دبستان المهدی) واقع در منطقه طلاب و ناحیه 5 آموزش و پرورش مشهد مراجعه نموده و ضمن آموزش بهداشت صحیح دست و بهداشت فردی با اهداء جوایزی به کلیه دانش آموزان مدرسه این روز را جشن گرفتند.

در این برنامه، تیم آموزش دهنده به همه ی کلاسها مراجعه نموده و برای دانش آموزان و معلمین محترم مدرسه مجدداً آموزشهای لازم را تکرار نمودند.

در پایان مدیریت محترم دبستان دولتی المهدی نیز از مدیرعامل محترم بیمارستان تشکر و قدردانی نمودند.

بیشتر

به مناسبت روز جهانی ماما؛ افتتاح فاز جدید زایشگاه واتاقهای LDR در بیمارستان و زایشگاه بنت الهدی

به یمن روز جهانی ماما که مصادف با کسب رتبه برتر کشوری در امر ترویج زایمان طبیعی شد، افتتاح فضای جدید زایشگاه در مورخ 98/02/15 درمراسمی با حضور ریاست محترم بیمارستان جناب آقای مهندس امیرحسنخانی و جمعی از مدیران، متخصصین زنان وپرسنل زایشگاه، درمحل زایشگاه بیمارستان برگزار گردید.

در ابتدا آقای مهندس امیرحسنخانی با ایراد سخنانی به اهمیت حرفه مامایی و ارزش والای این رشته پرداختند و به همکاران توصیه نمودند که بیماران را عضوی از خانواده خود بدانند و در راه رسیدگی مستمر در روند درمان و ایجاد خاطرهای خوش برای مادران و نوزادان این مرز و بوم کما فی السابق تلاش نمایند.

در راستای قدردانی و تشویق پرسنل پر تلاش و دلسوز زایشگاه از طرف ریاست محترم بیمارستان به همکاران جوایزی نقدی نفیسی اهدا شد. در انتها همکاران زایشگاه در مراسم جشن غذا، ازتمامی مهمانان گرامی پذیرایی نمودند.

بیشتر

بیمارستان وزایشگاه خصوصی بنت الهدی نیز به عنوان تنها بیمارستان خصوصی برگزیده در کل کشور

بار دیگر برگی زرین در دفتر افتخارات بنت الهدی ورق خورد؛

به مناسبت بزرگداشت روز جهانی ماما و یکصدمین سال آکادمیک شدن رشته مامایی؛ در تاریخ 98/02/07 طی مراسمی در تهران از بیمارستانهای برتر و موفق در کل کشور، در امر ترویج زایمان طبیعی، از سوی وزارت محترم بهداشت آقای دکتر نمکی و معاون درمان آقای دکتر جانبابایی تقدیروقدردانی بعمل آمد. بیمارستان و زایشگاه خصوصی بنت الهدی نیز به عنوان تنها بیمارستان خصوصی برگزیده در کل کشور در این امر مهم معرفی گردید که جناب آقای مهندس امیرحسنخانی ریاست محترم بیمارستان بنت الهدی به همراه سرکار خانم رسولی، سرکار خانم جبلی و سرکار خانم امیری با حضور در این مراسم مفتخر به دریافت این لوح ارزشمند شدند که نشان از نظارت مرتب و مدیریت توانمند ایشان و تلاشهای شبانه روزی تمامی همکاران بیمارستان وزایشگاه دارد. امیداست که به لطف پروردگار و تداوم این تلاشها همچنان در مسیر خدمت رسانی به مادران و فرزندان این مرز و بوم گام برداریم.

بیشتر